Sık Sorulan Sorular

Rollo Nedir?

Rollo, Türkiye’nin ilk sosyal içerik oyunlaştırma platformudur. Rollo kullanıcıları ilgi alanlarına, o anki ruh hallerine göre uygun, içerik oyunları arasında gezdirir, ilgi çekici oyunlar sunar, katılıma ve ödül kazanmaya teşvik eder.

Rollo İçerik Oyunu Nedir ve Benim Ne Yapmam Gerekiyor?

Rollo içerik oyunu basit bir konsepte sahiptir. Güncel, gündemde olan konuları kullanıcıların ilgisini çekecek yalın içeriklere dönüştürüyoruz. Sonrasında içerikleri kullanıcılara keyif vermesi için birer oyuna çevirip, beğeni ve kullanımlarına sunuyoruz.

Rollo Puanı

ROLLO Puanı nedir?

Rollo üyelerine sağlanan bir puanlama algoritmasıdır. Algoritma puanları yapılan her harekete göre artma eğilimindedir.

Rollo Puanı Nasıl Kazanılır?

Rollo üyeleri, oyunları takip ettikçe, sosyal medya mecralarında paylaştıkça ve en önemlisi oyunlara katıldıkça Rollo puanı kazanabilir.

Rollo Puanı Ne işe Yarar?

Belirli dönemlerde yayınlanacak olan Rollo ödüllü oyunlara katılma şansını yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda bazı dönemlerde liderler tablosunda üst sıralarda yer alanlara Rollo’nun sürpriz hediyeleri olur.

Rollo Puanı Azalmaz mı?

Biz hiç azalmasını istemesek de, üyelerin uygunsuz içerik paylaştığı öğrendiğimizde azalmasını sağlarız. Takım olarak içeriklerimizin etik ve ahlaklı olması için büyük emek sarf ediyoruz. Aynı tavrı takımımızın bir parçası olan siz Rollo üyelerinden de bekliyoruz.

Sisteme Giriş

Nasıl oluyor da Facebook, Twitter ve Instagram ile Rollo’ya Giriş Yapabiliyorum?

RolloApp’e üye olabilmek uğruna sizleri yeni hesap açma, şifre oluşturma vb. gibi işlerle yormak istemediğimizden. Mevcut sosyal medya hesaplarınız üzerinden basitçe Rollo üyesi olmanızı istediğimizden.

Oyun / Yarışma

Kaç basamakta oyunlara katılabiliyorum?

Aslında sadece iki, içerikler arası gezinirken ilginizi çeken içeriğe bir kez tıklayıp oyunun detay bilgilerine ulaşırsınız. Eğer yeteneğinizi göstereceğinizi düşünüyorsanız ikinci kez Roll In butonuna dokunarak oyuna katılırsınız.

Sonrasında yapmanız gereken tek hamle, içeriğe göre yazı/fotoğraf veya videonuzu ekleyerek yarışmada yer almak.

Katıldığım oyunları veya beğendiğim katılımcıların yanıtlarını diğer kullandığım Sosyal Medya uygulamalarında paylaşabilir miyim?

Siz istedikten sonra neden olmasın, tabii ki. Bu bizi de çok mutlu eder.

Peki ya oyunun kuralları?

Rollo Konsept oyunlarının en belirgin kuralı, oyunun bir başlangıç ve bir bitiş tarihinin olmasıdır. Ve bu süre içerisinde diğer Rollo kullanıcıları tarafından paylaştığınız içerik “like” veya “share” edilir. Bu sayede Rollo puanınız artarken oyunu kazanmaya daha da yaklaşırsınız.

İkinci kuralımız ise, oyunun nasıl kazanıldığı. İçerik oyunları arasında gezinirken sizleri yönlendiriyor olacağız.

Nasıl Raporda bulunabilirim?

Aplikasyon veya web sayfamızda bulunan geribildirim bölümünden bize paylaşım içeriğini uygunsuz bulduğunuz yazı/fotoğraf/videoyu bildirebilirsiniz. Bir diğer yöntem de baktığınız içerikte bulunan report tuşuna basmak. Hassasiyetiniz bizler için çok önemlidir.

Ödül – Awards

Ödül Nedir?

Sponsorlu yarışmalarımızda sponsorlar tarafından belirlenen ölçülerde Rollo üyelerine sunulan fırsatlar bütünüdür. Her bir yarışmanın ödülü kendi kural ve süresine göre sponsorlar ile birlikte belirlenir.

Ödülümü Nasıl Alabilirim?

Ödül kazanım bilgisi Rollo kullanıcılarına öncelikle bir e-mail yolu ile duyurulur. İkinci adımda kullanıcı ile telefonla irtibata geçilip güncel bilgileri alınır, ödülün teslimi sağlanır.

Nasıl Sponsor Olabilirim?

sponsor@rolloapp.com e-posta adresimize mail atarak ya da 00 90 216 360 08 09 numaralı telefon hattımızı arayarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mail ile ulaşacak sponsorlar için, mail içerisinde firma bilgi, sektörünüz hakkında bilgilerinizi de paylaşmanızı rica ederiz.

İyi Bir İçeriğim Var, Nasıl Paylaşabilirim?

content@rolloapp.com e-posta adresimize mail atarak bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlayacağız.